1. Obecny tydzień zwany „ Wielkim tygodniem” wprowadza nas w misterium męki i śmierci Jezusa. To czas modlitwy, wspomnienia wielkich tajemnic zbawczych, podsumowania okresu „ Wielkiego postu”czy był łaską a może tylko przypomnieniem , że należy się zmienić . Spowiedź święta od poniedziałku do środy od godziny 17.00 – 17.30 .

2. Obchody „ Wielkiego Tygodnia” :

Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Msza święta za zmarłych księży proboszczów o godzinie 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ Ciemnicy”. Adoracja do godziny 21.00.

Wielki Piątek „ Droga krzyżowa” o godzinie 17.30. Liturgia o godzinie 18.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone na miejsca święte w Ziemi Świętej. Adoracja do godziny 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Druhów strażaków zapraszamy do adoracji przy „ Grobie Pańskim” i na procesję rezurekcyjną . Odwiedziny chorych na święta od godziny 10.00.

Wielka Sobota liturgia o godzinie 18.00. Przynieśmy świece z okapnikami. Adoracja do godziny 22.00.

Poświęcenie pokarmów : Godzina 8.30 – Dębina, Skaleniec i Strobin.

Godzina 8.45 – Walków i Kolonia Strobińska.

Godzina 9.00 – Nowa Wieś i Kuźnica Strobińska.

Godzina 9.15 – Józefina i Zofia.

Godzina 9.30 – Raducki Folwark , Stanisławów i Kuźnica Ługowska.

Godzina 9.45 – Kolonia Raducka i Kuszyna.

Godzina 10.00 – Raduczyce i Felinów.

Godzina 10.15 – Gabrielów.

Godzina 10.30 -11.00 – 11.30 – 12.00 Osjaków .

3. Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. O godzinie 6.00 msza święta Rezurekcyjna. Pozostałe msze święte o godzinie 10.30, 12.00 i 16.00.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w czwartek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Józefiny rodziny : Kempa , Stolarek , Cłapa , Kuhn , Grzesiak , Ramuś , Sarowscy , Wojcieszek .

5. Ofiarę na dekorację wielkopostną złożyli wierni : Strobina 330 złotych , Zofii 180 złotych , Dębiny i Skaleńca 130 złotych , Józefiny 100 złotych , Raduckiego Folwarku i Stanisławowa 200 złotych , Raduczyc 540 złotych , Kuszyny 190 złotych, indywidualnie 200 i 50 złotych , ofiarodawcom dziękujemy „ Bóg zapłać”.

6. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego Niedziela” , kwartalnika" Magazyn". W „ Wielki Czwartek i Piątek” kancelaria parafialna nie czynna. Taca inwestycyjna wyniosła 3800 złotych , dziękujemy „ Bóg zapłać”.

7. Biuro Turystyczne z Łodzi „ Konsorcjum Travel” proponuje 8 dniową pielgrzymkę na Maltę w dniach 21 – 28 września . Malta to wyspa gdzie pracował i głosił Ewangelię św. Paweł Apostoł .W programie zwiedzanie wyspy , rejs na wyspę Gozo, wypoczynek . Cena 4900 złotych , 170 Euro . Zapisy chętnych do końca marca .

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.