1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Wojciecha biskupa i męczennika głównego Patrona Polski , Marka Ewangelistę , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski .

2. We wtorek o godzinie 16.00 w kościele próba komunijna dzieci klas 3 .

3. W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy 7 .

4. Zachęcamy do nabywania dekoracji na czas nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii . W ofercie są flagi , chorągiewki , proporczyki i papierowe obrazy Matki Bożej .

1. We wtorek o godzinie 16.00 w kościele próba komunijna dzieci klas 3 .

2. Dziękujemy państwu Jackowi i Marcie Pawlickim za złożoną ofiarę 4 tysięcy złotych na prace przy ogrodzeniu kościoła „ Bóg zapłać”.

3. Przed kościołem lub w zakrystii można kupić obrazki z podobizną Matki Bożej Częstochowskiej jako dekorację na czas nawiedzenia Obrazu w naszej Parafii . W ofercie są także flagi , chorągiewki i proporczyki .

4. Jeżeli jest wola mieszkańców prosimy sołtysów poszczególnych miejscowości o zamawianie mszy świętych polowych .

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele katolickim Niedzielę Miłosierdzia Bożego , uroczystość ustanowioną przez Jana Pawła II a ogłoszoną w dzień kanonizacji św. siostry Faustyny .

2. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego .

3. We wtorek o godzinie 16.00 w kościele próba komunijna dzieci klas 3 .

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele katolickim największą uroczystość jaką jest Zmartwychwstanie Chrystusa . Dla nas wierzących to podstawa wiary i pewność , że dzięki tej ofierze Jezusa i dobremu życiu będziemy zbawieni .

2. Obecny tydzień to oktawa Wielkanocy . Jutro w poniedziałek drugi dzień Świąt , msze święte jak w niedzielę . We wtorek przypada rocznica śmierci Jana Pawła II . W modlitwach przez Jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski . W piątek nie ma postu .

1. Obecny tydzień zwany „ Wielkim tygodniem” wprowadza nas w misterium męki i śmierci Jezusa. To czas modlitwy, wspomnienia wielkich tajemnic zbawczych, podsumowania okresu „ Wielkiego postu”czy był łaską a może tylko przypomnieniem , że należy się zmienić . Spowiedź święta od poniedziałku do środy od godziny 17.00 – 17.30 .

2. Obchody „ Wielkiego Tygodnia” :

Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Msza święta za zmarłych księży proboszczów o godzinie 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ Ciemnicy”. Adoracja do godziny 21.00.

Wielki Piątek „ Droga krzyżowa” o godzinie 17.30. Liturgia o godzinie 18.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone na miejsca święte w Ziemi Świętej. Adoracja do godziny 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Druhów strażaków zapraszamy do adoracji przy „ Grobie Pańskim” i na procesję rezurekcyjną . Odwiedziny chorych na święta od godziny 10.00.

Wielka Sobota liturgia o godzinie 18.00. Przynieśmy świece z okapnikami. Adoracja do godziny 22.00.

Poświęcenie pokarmów : Godzina 8.30 – Dębina, Skaleniec i Strobin.

Godzina 8.45 – Walków i Kolonia Strobińska.

Godzina 9.00 – Nowa Wieś i Kuźnica Strobińska.

Godzina 9.15 – Józefina i Zofia.

Godzina 9.30 – Raducki Folwark , Stanisławów i Kuźnica Ługowska.

Godzina 9.45 – Kolonia Raducka i Kuszyna.

Godzina 10.00 – Raduczyce i Felinów.

Godzina 10.15 – Gabrielów.

Godzina 10.30 -11.00 – 11.30 – 12.00 Osjaków .

3. Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. O godzinie 6.00 msza święta Rezurekcyjna. Pozostałe msze święte o godzinie 10.30, 12.00 i 16.00.

1. W piątek o godzinie 17.00 msza święta , po niej nabożeństwo „ Drogi krzyżowej” ulicami miasta Osjakowa .

2. W następną niedzielę zwaną „ Palmową” poświecenie palm w czasie każdej mszy świętej .

3. Spowiedź święta każdego dnia od godziny 17.00 do 17.30 . Zapraszamy tych , którzy pragną w święta Wielkanocne przyjąć komunię świętą .

4. Kancelaria parafialna w poniedziałek i wtorek nie będzie czynna z racji spowiedzi świętej w dekanacie .

5. Biuro Turystyczne z Łodzi „ Konsorcjum Travel” proponuje 8 dniową pielgrzymkę na Maltę w dniach 21.09 – 28.09.2024 roku . Malta to wyspa gdzie pracował i głosił Ewangelię św. Paweł Apostoł . W programie zwiedzanie wyspy, rejs na wyspę Gozo , wypoczynek . Cena 4900 złotych , 170 Euro . Zapisy chętnych do końca marca .